Abdulkadir Geylani’nin duası | Dtarihi
İslam tarihiAbdulkadir Geylani'nin duası

Abdulkadir Geylani’nin duası

-

”Yoldan çıkmış şeytandan, kötü düşüncelerden, nefsin dürtülerinden, insanların ve cinlerin tuzaklarından, ikiyüzlülükten, kendini beğenmekten, Allah’a şirk koşmaktan, kalbimde doğan kötü huylardan, nefsimi tehlikelere düşüren her türlü dünyevi arzu ve hazdan, bedenimi ateşlere düşürecek bid’at, sapıklık ve isteklerden, kalbimi yücelmiş kalplerden alıkoyan her türlü söz, fiil ve amaçtan, ahlaksızlıktan, nefsine uyan inasanlardan, yoldan çıkmış heva ve heves sahiplerine uymaktan Arş’ın ve Kürsi’nin Rabbine sığınırım.

Kendisine itaati terk ettiğimde alacağı intikamdan, merhamet sahibi Rabbime sığınırım. O bana şah damarımdan daha yakındır.

Kendisine karşı gelenlere öfkelendiğinde celallenmesinden yine Allah’a sığınırım. Kendisine isyan eden varlıkları kıyamet gününde kıskıvrak yakaladığında heybet ve azametinden Allah’a sığınırım.

Denizde ve karada günah perdesini kaldırmasından, kökü ve dalı unutmaktan, yoldan çıkmaktan, yanlışa meyletmekten, böbürlenip büyüklenmekten, O’na itaat etmeyi, yakınlaşmayı ve iyilik etmeyi terk etmekten, yalan yere yemin etmekten, ettiğim yemini bozmaktan, kötü sondan ve bütün iyiliklerimi kaybedip meteliksiz kalmaktan ve ölümün beni kötü bir halde iken yakalanmasından Allah’a sığınırım.”

Abdulkadir Geylani – Kuran ve Hadislerden Öğütler – Sayfa 33-34

Mutlaka Okumalısınız

x