Dtarihi Abdullah bin Üneys şöyle der: Ben Peygamberimizin şöyle buyurduğunu işittim: İnsanlar kıyamet  günü çırılçıplak, yalın ayak ve sünnetsiz olarak mahşere gelirler. Uzaktan ve yakından duyulan bir sesle onlara şöyle seslenilir: - Dtarihi

Abdullah bin Üneys şöyle der: Ben Peygamberimizin şöyle buyurduğunu işittim: İnsanlar kıyamet  günü çırılçıplak, yalın ayak ve sünnetsiz olarak mahşere gelirler. Uzaktan ve yakından duyulan bir sesle onlara şöyle seslenilir:

Paylaş

Loading

Abdullah bin Üneys şöyle der: Ben Peygamberimizin şöyle buyurduğunu işittim:

İnsanlar kıyamet  günü çırılçıplak, yalın ayak ve sünnetsiz olarak mahşere gelirler. Uzaktan ve yakından duyulan bir sesle onlara şöyle seslenilir:

Hesabın mutlak hakimi benim. Cennetliklerden hiçbiri, kendisinden bir fiske vurulmuş veya daha büyük zülüm görmüş bir cehennemlik hak isterken cennete giremez! Üzerinde bir fiske kadar veya daha büyük bir haksızlık bulunan hiçbir cehennemlik de zulmünün hesabını vermeden cehenneme giremez. Rabbin hiç  kimseye zulmetmez.”

Biz ‘‘Ya Resülüllah, bizler çırılçıplak,yalın ayak ve sünnetsiz olarak bir araya getirileceğimize göre bu hak alışverişi nasıl yapılacak” diye sorduk. Peygamberimiz:

”İyilikler ve kötülüklerle  tam olarak hesaplaşacaksınız. Rabbin hiç kimseye zulmetmez”  diye cevap verdi.

Peygamber Efendimiz’in şöyle buyurduğu rivayet edilir:

”Kim haksız yere başkasına bir kamçı vurursa, kıyamet günü kısas olarak gerekli ceza ona uygulanır.”

İmam Gazali – Kalplerin Keşfi


Paylaş
About the Author

Leave a Reply

*

x