Dtarihi Musa aleyhisselam bir gün Allah-u Zülcelal’e. – Ya Rabbi! Senin sevdiklerini, sevmediklerinden nasıl ayırt edeceğim? Diye sordu. Allah-u Zülcelal. – Ey Musa! Ben sevdiklerime iki alamet bağışlarım, buyurdu. Musa aleyhisselam: - Dtarihi

Musa aleyhisselam bir gün Allah-u Zülcelal’e. – Ya Rabbi! Senin sevdiklerini, sevmediklerinden nasıl ayırt edeceğim? Diye sordu. Allah-u Zülcelal. – Ey Musa! Ben sevdiklerime iki alamet bağışlarım, buyurdu. Musa aleyhisselam:

Paylaş

Loading

Musa aleyhisselam bir gün Allah-u Zülcelal’e.

– Ya Rabbi! Senin sevdiklerini, sevmediklerinden nasıl ayırt edeceğim? Diye sordu. Allah-u Zülcelal.

– Ey Musa! Ben sevdiklerime iki alamet bağışlarım, buyurdu. Musa aleyhisselam:

– Ya Rabbi! Bu alametler nedir? Deyince, Allah-u Zülcelal şöyle buyurdu:

– Ey Musa! Birinci alamet olarak, ona beni zikretmeyi ilham ederim de böylece (o beni zikrettiği için ben de) göklerde ve yeryüzünde onu anarım. İkinci alamet olarak da onu haramlardan ve gazabımdan uzak tutarım ki, azabıma ve belama çarpılmasın. Buna karşılık, nefret ettiğim kula da iki alamet veririm. Musa aleyhisselam:

– Ya Rabbi! O alametler nedir? Diye sorunca, Allah-u Zülcelal Söyle buyurdu:

Ey Musa! Nefret ettiğim kula, birinci alamet olarak, beni zikretmeyi unuttururum. İkinci alamet olarak da onu, nefsinin arzuları ile başbaşa bırakırım ki, haramlarıma düşerek gazabıma uğrasında azabıma ve belalarıma çarpılsın.


Paylaş
About the Author

Leave a Reply

*

x