Dünya tarihi

Mitolojinin en büyük kahramanı Achilles nasıl öldürüldü?

İslam tarihi

Hz Musa asasıyla denize vurması gerektiğini unutmuştu. Denizin yanına vardığında denizden korkunç sesler geliyordu. Çünkü deniz, kendisi gafil olduğu bir sırada Hz Musa’nın asasıyla kendisine vurmasından ve böylece Allah’a asi olmasından korkuyordu. İki topluluk birbirlerini görüp birbirlerine iyice yaklaştıklarında

Osmanlı tarihi

Sultan 2. Murad, Balkanlara Osmanlı mührünü nasıl vurdu?

İslam tarihi

Diğer ümmetler, ‘Ümmet-i Muhammed’in terazileri niye bu kadar ağır basıyor?’ diye sorunca peygamberleri şöyle cevap verecektir:

Türk tarihi

Türklerin toplu olarak İslam’a geçişleri ne zaman başladı?

Osmanlı tarihi

Şah İsmail de muharebeye hazır olduğunu bildirmişti. Bu cevap, Osmanlı ordusu Erzincan Ovası’na geldiği sırada alınmıştı. Şah İsmail mektubu getiren Kılıç’ı öldürtmüştü. Şah İsmail Yavuz’a bir mektup gönderip:

İslam tarihi

Hasan-ı Basri’nin cehennem hakkındaki sözleri

Selçuklu tarihi

Hasan Sabbah’ın Alamut Kalesi’nde cennete benzer yerler var mıydı?

İslam tarihi

Abdulkadir Geylani Hz. – Takva sahibi olabilmek için kişide şu 10 özellik bulunmalıdır:

Dünya tarihi

Engizisyon İşkence Aleti – Askı

İslam tarihi

Kuran’da geçen Sebe’ kavmi, Arim seline neden maruz kaldı? – Sebe’ halkının imrenilecek bir halde bol rızıkları, çok meyveleri ve bereketli ekinleri vardı. Bununla beraber onlar,

Osmanlı tarihi

4.Murad’ın Yeniçeri’yi Ortadan İkiye Bölüşü

İslam tarihi

Abdulkadir Geylani Hz. – Dininiz dört şey yüzünden gider:

İslam tarihi

Deccali kim öldürecek?

İslam tarihi

Cennet ehlinin en az rütbesinin mükafatı

Dini Hikayeler

İsa Aleyhisselâm bir Yahudi ile yola çıkar. Yanlarına ekmeklerini de almışlardı. Fakat Hz. İsa’nın iki, Yahûdinin ise üç ekmeği vardı. Yahudi, Hz. İsa’ya göstermeden ekmeğin birini yedi. İsa aleyhisselâm,

Dini Hikayeler

Bir gün pazarcıya Hz Süleyman nasihat etti ve dedi ki: ”Rızık için hiç tasa çekme. Allah-u Teala’nın emirlerini ifa ile meşgul ol. Rızık Allah-u Teala üzerinedir.” Pazarcı, Hz Süleyman’a dedi ki:

Osmanlı tarihi

”Dönemin yükselen bir başka korsanı da Turgud Reis’tir… Modern tarih yazımında Barbaros’un halefi gibi gösterilir. Ancak durum bu kadar basit değildir.” Durum tam olarak nedir Turgud Reis kimdir?

İslam tarihi

Ka’b el-Ahbar şöyle anlatır: Salih bir  kimse kabre konulduğunda salih amelleri olan namaz, oruç, zekat, sadaka hemen başına gelir. Azap melekleri ölüye  ayaklarından sokulmak istediğinde namaz şöyle diyerek onları engeller:

İslam tarihi

Kuran’da geçen ”Makam-ı İbrahim” ne demektir?

x