İsrailoğullarından bir kadın Hz Musa'ya gelerek şöyle der: ''Ey Allah'ın nebisi! Zina ettim ve bundan doğan çocuğumu da öldürdüm''  yerinden dehşetle sıçrayan Hz Musa, kadına: - Dtarihi
İslam tarihiİsrailoğullarından bir kadın Hz Musa'ya gelerek şöyle der: ''Ey...

İsrailoğullarından bir kadın Hz Musa’ya gelerek şöyle der: ”Ey Allah’ın nebisi! Zina ettim ve bundan doğan çocuğumu da öldürdüm”  yerinden dehşetle sıçrayan Hz Musa, kadına:

-

Yine şöyle bir rivayet vardır:

İsrailoğullarından bir kadın Hz Musa’ya gelerek şöyle der: ”Ey Allah’ın nebisi! Ben çok büyük bir günah işledim. Benim adıma Rabbine dua et, günahımı bağışlasın, tevbemi kabul etsin!” Hz Musa kadına: ”Ne günah işledin?”  diye sorar. Kadın şöyle der:

”Ey Allah’ın nebisi! Zina ettim ve bundan doğan çocuğumu da öldürdüm”  yerinden dehşetle sıçrayan Hz Musa, kadına: ”Yıkıl karşımdan ey günahkar kadın! Günahın yüzünden semadan ateş inip bizi de yakacak!” diye bağırır. Kadın, kalbi kırık, Hz Musa’nın yanından ayrılır. O esnada Cebrail hemen Hz Musa’nın yanına gelerek şöyle der:

Ey Musa! Allah Teala sana soruyor: ”Tevbe eden o kadını niye kovdun? Sen çok daha kötü kimseleri görmedin mi?” Hz Musa şöyle der: ”Ey Cibril, bundan daha kötü olan kimdir? Cibril şöyle cevap verir:

”Kasıtlı olarak namazını terk eden kimse!”

İmam Gazali – Kalplerin  Keşfi

Mutlaka Okumalısınız

Resulullah (sav) Bedir günü, sahabelerin yapmış olduğu bir gölgelikte oturuyordu. O sırada Cibril-i Emin geldi ve:

Resulullah (sav) Bedir günü, sahabelerin yapmış olduğu bir gölgelikte...