Home Dünya tarihi Yahudiler Süleyman Tapınağını neden tekrardan yapmak istiyor? Süleyman Tapınağı nasıl yapıldı ve...

Yahudiler Süleyman Tapınağını neden tekrardan yapmak istiyor? Süleyman Tapınağı nasıl yapıldı ve Tapınağı kim yıktı?

0
10449
süleyman tapınağı
Paylaş

Loading

Hz Süleyman Tapınağı, Tevrat ve Kitab-ı Mukaddes’te ayrıntılarıyla anlatılmaktadır. Yaklaşık olarak M.Ö 10’ncu yüzyıl ortalarına doğru yapıldığı tahmin edilen bu mabed, halen daha birçok din tarafından kutsal sayılmaktadır. Bu kutsal mabedi yaptıran Hz Süleyman’ın adını taşımaktadır ve tek Tanrı inancına sahip olan Hz Süleyman’ın yaptırmasından ötürü, kutsaliyetinden  hiçbir şey kaybetmemiştir. Kutsal Tapınağın 370 yıl kadar sağlam bir şekilde ayakta durmasına karşın, tarihe ismini zalim hükümdar olarak yazdıran Babil Kralı Nebukadnezar, M.Ö 586 yılında Kudüs’e saldırmış ve her yanı yağma ettirmiştir.

Tabi yağma edilerek yerle bir olan yerler arasında Hz Süleyman Tapınağı da vardır. İddialara göre; Hz Süleyman Tapınağı’nda 40,000 amele maçon yani duvar işçisi çalışmaktadır. Tapınağın baş mimarı ise tabii ki Hiram Abif’tir. Hiram Usta Hz Süleyman’ın emri ile tapınağı büyük bir özenle inşa etmeye çalıştı ve yine Masonlukta kutsal sayılan sütunlara; soldaki B, sağdakine J ismini veren kişi de Hiram Abif olmuştur.

Ayrıca bu kutsal tapınağa herkes giremiyordu. Din görevlilerinin girdiği yer ayrı, halkın girebildiği yer apayrı bölümlerdeydi. Yani sır o zamandan başlamıştı diyebiliriz. Bunun yanı sıra, halk için yapılan bölüme, inanç sahibi herkes alınmaya başlandı. Nebukadnezar’ın saldırısından sonra ayakta kalabilen küçük bir bölüm, bugün hepimizin bildiği gibi ”Ağlama Duvarı” olarak adlandırılan bölümdür.

Tarihi Gerçekleri Deşifre Masonlar


Paylaş

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

x