Dtarihi Hz Davud ibadethanesinde oturmuş, Zebur okurken yerde sürünen kırmızı bir kurt görür ve içinden ''Acaba Allah'ın bu kurdu yaratmaktan muradı, ne ola ki!'' diye düşünür. Bunun üzerine Allah'ın izni ile dile gelen kurt ona şöyle der: - Dtarihi

Hz Davud ibadethanesinde oturmuş, Zebur okurken yerde sürünen kırmızı bir kurt görür ve içinden ”Acaba Allah’ın bu kurdu yaratmaktan muradı, ne ola ki!” diye düşünür. Bunun üzerine Allah’ın izni ile dile gelen kurt ona şöyle der:

Paylaş

Loading

Hz Davud ibadethanesinde oturmuş, Zebur okurken yerde sürünen kırmızı bir kurt görür ve içinden ”Acaba Allah’ın bu kurdu yaratmaktan muradı, ne ola ki!” diye düşünür.

 
 

Bunun üzerine Allah’ın izni ile dile gelen kurt ona şöyle der:

”Ey Allah’ın Resulu! Her gün, gündüzleri bin kere ”Allah’ı noksanlıkların her türlüsünden tenzih ederim, hamd O’na mahsustur, O’ndan başka ilah yoktur, Allah en büyüktür.” dememi Allah bana ilham etti, Geceleri ise yine bin kere ‘‘Allah’ım! Okuma-yazmasız peygamberin olan Muhammed’e, onun soyundan gelenlere ve onun sahabilerine rahmet ve selam ihsan eyle” dememi ilham etti, Sen zikrederken ne söylüyorsan bana da söyle ki, istifade edeyim.”

 
 

Hz Davud bu sözleri duyduğunda kırmızı kurdu küçümsediğine pişman oldu ve Allah’a tevbe ve tevekkül etti.

 
 

İmam Gazali – Kalplerin Keşfi-


Paylaş
About the Author

Leave a Reply

*

x