Dtarihi Hz İbrahim işlediği bir hatayı hatırlayınca baygınlık geçirir ve kalbinin çarpıntısı (deyim yerindeyse) millerce uzaktan duyulurdu. Allah Teala'nın emri ile bir gün kendisine Cebrail (a.s) geldi ve dedi ki, ''Cebbar olan Allah (c.c) sana selam ediyor ve 'Dostundan korkan bir dost gördün mü? sual buyuruyor.'' Hz İbrahim (a.s) Cebrail'e şöyle cevap verir: - Dtarihi

Hz İbrahim işlediği bir hatayı hatırlayınca baygınlık geçirir ve kalbinin çarpıntısı (deyim yerindeyse) millerce uzaktan duyulurdu. Allah Teala’nın emri ile bir gün kendisine Cebrail (a.s) geldi ve dedi ki, ”Cebbar olan Allah (c.c) sana selam ediyor ve ‘Dostundan korkan bir dost gördün mü? sual buyuruyor.” Hz İbrahim (a.s) Cebrail’e şöyle cevap verir:

Paylaş

Loading

Hz İbrahim işlediği bir hatayı hatırlayınca baygınlık geçirir ve kalbinin çarpıntısı (deyim yerindeyse) millerce uzaktan duyulurdu. Allah Teala’nın emri ile bir gün kendisine Cebrail (a.s) geldi ve dedi ki, ”Cebbar olan Allah (c.c) sana selam ediyor ve ‘Dostundan korkan bir dost gördün mü? sual buyuruyor.”

Hz İbrahim (a.s) Cebrail’e şöyle cevap verir: ”Ey Cebrail! Kusurumu hatırlayıp cezasını da düşününce dostluğumu unutuyorum.”

İşte peygamberlerin, velilerin ve salihlerin durumu budur. Bir de kendi halini düşün!

İmam Gazali – Kalplerin Keşfi


Paylaş
About the Author

Leave a Reply

*

x