Hz Peygamber’in (sav) 5 azılı düşmanı nasıl helak oldu?

0
166
hz muhammed
Paylaş

Loading

Peygamberimiz’e düşman olanlar çoksa da beşi daha azılıydı. Onların her biri değişik sebeplerle helak olup gittiler. Şöyle ki:

As bin Vaile: Çölde zehirli bir yılan tarafından sokulmuştu. Zehir gövdesine yayılınca ”Muhammed’in Rabbi beni öldürdü” diye bağıra bağıra geberdi.

Haris: Bir kafileyi karşılamaya çıktığı sırada, attan kafası üzerine düştü. ”Beni şunların elinden kuratarın” diye bağıra bağıra öldü.

Esved bin Abdülmuttalib: Sahraya çıkmıştı. Döndüğünde kapkara olmuştu. Ev halkı onu tanımadı. ”Ben bu evin sahibiyim” dediyse de ”Sen pis birisin” diye kabul etmediler. Bir ara kapının eşiğine kafasını vurdu. ”Muhammed’in Rabbi beni öldürdü” diye diğerleri gibi bağıra bağıra öldü.

Esved bin Abdibaus: Tuzlu bir balık yemişti. Susuzluğu bir türlü gitmedi. Su içe içe karnı şişti ve ”Muhammed’in Rabbi beni öldürdü” diye diye öldü.

Velid bin Muğire: Sahraya çıkmıştı. Orada, havaya bir ok atmış, başını kaldırmış attığı oka bakıyordu. O gelip gözüne saplandı. O da diğerleri gibi ”Muhammed’in Rabbi beni öldürdü” diye diye bağıra bağıra geberip gitti.

Dini Hikayeler


Paylaş

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz