Hun Tarihi

Attila Kutsal Kılıcı nasıl buldu? – Kutsal kılıç, Hunların ilk atası ve Hun hanedanının banisi,

İslam tarihi

”Firavun uykusunda bir rüya görmüştü. (Bu rüyasında) sanki Beytü’l-Makdis tarafından bir ateş gelip Mısır’ın bütün evlerini ve Kıptileri yakmış, İsrailoğulları’na ise hiçbir zarar vermemişti. Uyandığında bu durum onu korkuttu. Kahinleri, yorumcuları ve sihirbazları toplayıp onlara bu rüyasını sordu. Onlar da:

İslam tarihi

Hz Ali’yi şehit eden Abdurrahman b. Mülcem’in cesedini Müslümanlar neden yaktı?

İlginç Bilgiler

Nazar değmesi nasıl oluyor?

Ünlülerden sözler

MEVLANA SÖZLERİ

İslam tarihi

Hz Musa – Allah nasıl zikredilir?

İslam tarihi

Hz Muhammed (sav) – Nefsimi kudretinde tutan Allah Teala’ya yemin olsun ki, ahiretin şu üç yerinde kişi kendinden başkasını hatırlamaz:

Dini Hikayeler İslam tarihi

Zeus’a nasıl tapmaya başlamışlar

İslam tarihi

Hz Musa – Allah kimin namazını kabul eder?

İslam tarihi

Cehennemin yedi kapısından kimler girecek?

Dini Hikayeler İslam tarihi

Nemrud, ona karşı gelen Hz İbrahim peygamberin ateşte yakılması emrini vermiş. Bu sırada göklere kadar varan ateşe doğru bir karınca ağzında küçücük bir damla su ile telaşla gidiyormuş. Başka bir karınca onun bu telaşını görüp sormuş:

Dini Hikayeler

Gemideki Köle

İslam tarihi

Bir gün İblis, Hz Musa’yı gördü ve ona şöyle dedi: ”Ey Musa! Sana üç şey öğreteyim, buna karşılık benim için Allah’tan bir ihtiyacımın giderilmesini iste.” Hz Musa: ”Nedir o üç şey?” diye sordu; İblis şöyle dedi:

Osmanlı tarihi

Bağdat’ı kuşatan Veziriazam Hafız Ahmed Paşa manzum (şiir) halde yardım talebini padişaha şu şekilde bildirdi:

Osmanlı tarihi

İran Şahı, Sarı Selim’in padişahlığını tebrik etmek üzere Edirne’ye Şah Kulu adında bir elçi gönderir. Şah Kulu, Osmanlı askerindeki bu gösterişini çekememiş ve alaylı bir şekilde:

İslam tarihi

İsrailoğulları Hz Musa’ya neden ‘Sen git Rabbinle birlikte savaş dediler? Orada, içinde zorba bir kavmin yaşamakta olduğu bir şehir buldular. Buranın insanları

Dini Hikayeler

Çok eski devirlerde Kifl adında bir adam vardı. Kifl, ahlâkî ve insanî değerlere önem vermeyen, para kazanmak için her yolu meşru gören çok zengin bir adamdı. Bir gün, kapısına borç için bir kadın geldi. Bu kadın yakın zamanda kocasını kaybetmiş, namuslu, kendisini çocuklarına adamış bir anneydi.

İslam tarihi

Hz Muhammed (sav) – Allah şu üç kişiye bakmaz;

İslam tarihi

Lokman Hekim’in uyguladığı 9 güzel davranış

Osmanlı tarihi

Sultan 2. Murad, Balkanlara Osmanlı mührünü nasıl vurdu?

x