İmam Gazali: Anlatıldığına göre adamın biri namaza durur. ”Ancak sana ibadet ederiz” Ayet-i Kerime’sine geldiğinde gerçekten Allah’a ibadet ettiğini içinden geçirir. O esnada gizli bir ses… | Dtarihi
İslam tarihiİmam Gazali: Anlatıldığına göre adamın biri namaza durur. ''Ancak...

İmam Gazali: Anlatıldığına göre adamın biri namaza durur. ”Ancak sana ibadet ederiz” Ayet-i Kerime’sine geldiğinde gerçekten Allah’a ibadet ettiğini içinden geçirir. O esnada gizli bir ses…

-

Anlatıldığına göre adamın biri namaza durur. ”Ancak sana ibadet ederiz” Ayet-i Kerime’sine geldiğinde gerçekten Allah’a ibadet ettiğini içinden geçirir. O esnada gizli bir ses ”Yalan söylüyorsun! Sen insanlara tapıyorsun!” diye seslenir. Bu sesle irkilen adam hemen tevbe eder ve insanlarla ilişkiyi keserek inzivaya çekilir.

Yine namaza durur. ”Ancak sana ibadet ederiz” Ayet-i Kerime’sine geldiğinde aynı gizli ses ”Yalan söylüyorsun! Sen malına tapıyorsun!” diye seslenir. Bunun üzerine adam tüm servetini Allah yolunda infak eder.

Sonra yine namaza durur. ”Ancak sana ibadet ederiz.” Ayet-i Kerime’sine geldiğinde aynı gizli ses ”Yalan söylüyorsun! Sen elbiselerin kulusun!” diye seslenir. Bunun üzerine adam ihtiyacı dışındaki tüm elbiselerini fakirlere dağıtır.

Sonra tekrar namaza durur. ”Ancak sana ibadet ederiz” Ayet-i Kerime’sine geldiğinde aynı gizli ses bu sefer ”İşte şimdi doğru söylüyorsun! Sen Allah’a kulluk ediyorsun!” diye seslenir.

İmam Gazali – Kalplerin Keşfi

Mutlaka Okumalısınız

Hz Muhammed (sav) – Dört dua var ki, asla reddedilmez:

Dört dua var ki, asla reddedilmez: 1- Dönünceye kadar hacının...

İskender, Aristo’ya sorar: ”İdareci için adalet mi daha önemlidir, yoksa cesaret mi?” Aristo:

İskender, Aristo'ya sorar: ''İdareci için adalet mi daha önemlidir,...
x