İslam tarihi

Hz Adem (as)’ın vefatı nasıl olmuştur? Hz Adem’in ölüm anı geldiğinde oğullarına:

İslam tarihi

Hz Musa – Allah kimin namazını kabul eder?

Selçuklu tarihi

Mevlana’nın vasiyeti – Size, gizlide ve açıkta

İslam tarihi

Cennetle cehennem tartıştılar. Cennet ”Bana zayıflar ve

Mısır tarihi

Firavun Tutankamon’un mezarını açanlar hangi lanetle karşılaştılar?

İslam tarihi

İmâm Muhammed Bâkır ”Şu Beş Kişiyle Arkadaş Olma”

İslam tarihi

Hz Muhammed (sav) – Size 5 şeyi emrediyorum

Moğol tarihi

Cengizhan’ın karısı Börte’yi, Merkitler nasıl kaçırdı? Vakanüvis sahneyi şöyle tarif ediyor:

Dini Hikayeler

Süleyman Peygamberin Asaf namında bir veziri vardı. Birgün bir günah işledi ve tövbe etti. Tekrar günah işledi, yine tövbe etti. Hem de yetmiş defa. Sonra bir demirden halka temin edip onu boynuna geçirdi ve

İslam tarihi

Hz Muhammed (sav) kimleri şehid saymadı? – Hz Peygamber zamanında biri öldürüldü. Bir kadın onun için ağlarken Ey şehid! diye bağırdı. Bunun üzerine Hz Peygamber şöyle dedi:

Hun Tarihi

452′de İtalya üzerine yürüyen Attila Akuileia,Patavium,Verona,Brixia,Mediolanum(Milona) gibikentleri ele geçirdi.Romanın Hunlar eline geçeceği korkusuyla papa Leo’nun başkanlığında bir heyet barış görüşmesi talep etti. Atilla’nın Po ırmağı kenarındaki kararğahında gerçekleşen bu görüşmede Romalı soylular kendilerini gösterişli bir biçimde tanıtınca Atilla:

İslam tarihi

Allah Teala, Hz İsmail’e şöyle vahyetti: ”Beni kalbi kırık kullarımın yanında ara!” Hz. İsmail ”Ya Rabbi, onlar kim? diye sorunca Allah Teala:

Osmanlı tarihi

4.Murad’ın Yeniçeri’yi Ortadan İkiye Bölüşü

İslam tarihi

Cinlerden olan İblisi, Hz Adem yaratılmadan önce melekler onu nasıl esir aldı ve neler yapıyordu?

İslam tarihi

Hz Muhammed (sav) – Miraca çıkarıldığım gece bir kavmin yanına geldim. Dudakları ateşten makaslarla kesiliyordu. Kesildikçe yine eski haline dönüyordu. Cibril’e onların kim olduklarını sordum. Dedi ki:

Dünya tarihi

Engizisyon İşkence Aleti – Kurşun Süzgeci

Selçuklu tarihi

Malazgirt savaşında Bizans ordusunda yer alan ancak taraf değiştiren Lejyoner Türkler oldu mu? Yoksa bir efsane midir bu anlatı?

Dini Hikayeler

Bir gün bir dostu Yusuf Aleyhisselam’ı ziyaret etti. Konuşuldu, söz sözü açtı, derken Hz. Yusuf dostuna laf olsun diye: – Söyle bakalım. Bana ne hediye getirdin, dedi. Dostu, gerçek dost, akıllı bir kimseydi, dedi ki:

İslam tarihi

Haccacı Zalim; Hasan Basri Hazretleri’ni korkutmak için bütün maiyetiyle vaaza gelmişler, mübarek hiç futur etmeyerek derse devam edince Haccac demiş ki:

İslam tarihi

Hz Muhammed (sav)’in Bizans imparatoru Herakleios’a mektubu – “Bismillâhirrahmânirrahîm. Allah’ın kulu ve elçisi Muhammed’den Bizans imparatoru Herakleios’a,

x