Dtarihi Münafıklar, bir mescid yaptırdılar. Allah'ın Elçisi'ni çağırmak istediler. Amaçları, inananları bölmekti. Mescidi süsledikten sonra, Resulullah'a haber gönderdiler... - Dtarihi

Münafıklar, bir mescid yaptırdılar. Allah’ın Elçisi’ni çağırmak istediler. Amaçları, inananları bölmekti. Mescidi süsledikten sonra, Resulullah’a haber gönderdiler…

Paylaş

Loading

Münafıklar, bir mescid yaptırdılar. Allah’ın Elçisi’ni çağırmak istediler. Amaçları, inananları bölmekti. Mescidi süsledikten sonra, Resulullah’a haber gönderdiler, gelip mescidi şereflendirmesini istediler.

Allah’tan gelen vahiy, onların amaçlarını bildirdi. Allah’ın Elçisi bunun üzerine , onların gerçek niyetlerini açıkladı. Münafıklar inkar edip iyi niyetleri üzerine yemin ettiler.

Allah’ın Elçisi, ”Sizin sözünüze mi inanayım yoksa Allah’ın sözüne mi?” dedi ve o mescide ayak basmadı.

Resulullah’ın verdiği sözü tutmadığını gören bir adam, bu duruma çok şaşırdı. İçine bir kuşku düştü. Kendi kendine, ”Neden Resulullah bu insanları utandırdı? Oysa Peygamberler ayıpları örtmez mi?” dedi.

Ardından da böyle düşündüğü için tövbe etti. Ama içine düşen kuşku onu bırakmadı. Gece rüyasında o mescidin pislikle dolu olduğunu gördü. Pisliğin çıkardığı duman, adamın boğazını yakıyordu. Korkuyla uyandı. Sonra mescidin yıktırılması emredildi. Sahibi de mescidin kendisi gibi sahte idi.

Mesnevi


Paylaş
About the Author

Leave a Reply

*

x