Ana Sayfa İslam tarihi Hz Muhammed (sav) – Şeytanın sordurduğu Allah’ı kim yarattı sorusundan kurtulmanın çaresi – Ebu Hureyre şöyle dedi: Allah Resülü (sav) şöyle buyurdu: ”Sizden birinize şeytan gelir ve: Şunu böyle kim yarattı? Bu soruları çoğaltır hatta: (Yaratılmış olan İlah olamaz)

Hz Muhammed (sav) – Şeytanın sordurduğu Allah’ı kim yarattı sorusundan kurtulmanın çaresi – Ebu Hureyre şöyle dedi: Allah Resülü (sav) şöyle buyurdu: ”Sizden birinize şeytan gelir ve: Şunu böyle kim yarattı? Bu soruları çoğaltır hatta: (Yaratılmış olan İlah olamaz)

0
Hz Muhammed (sav) – Şeytanın sordurduğu Allah’ı kim yarattı sorusundan kurtulmanın çaresi – Ebu Hureyre şöyle dedi: Allah Resülü (sav) şöyle buyurdu:  ”Sizden birinize şeytan gelir ve:  Şunu böyle kim yarattı? Bu soruları çoğaltır hatta: (Yaratılmış olan İlah olamaz)
PAYLAŞ:

Ebu Hureyre şöyle dedi: Allah Resülü (sav) şöyle buyurdu:

”Sizden birinize şeytan gelir ve:

Şunu böyle kim yarattı? Bu soruları çoğaltır hatta:

Rabbini kim yarattı?

diyerek vesvese verir.

Kimin başına böyle birşey gelirse seytandan Allah’a sığınsın (Kovulmuş şeytandan Allah’a sığınırım desin) ve şeytanın tuzağı ve vesvesesine karşı uyanık olsun.”

Buhari ve Müslim’in İttifak Ettiği Hadisler

Dünya tarihi

Engizisyon İşkence Aleti – Kurşun Süzgeci

Osmanlı tarihi

Türk ordusu Yavuz Sultan Selim’in başkanlığında İran sınırlarını geçince, ufak çapta da olsa çatışmalar başlamıştı. Ancak Şah İsmail’in kendisi henüz ortada yoktu. Yavuz, Şah’ı savaş alanına çekmek için, aşağıdaki mektubu kendisine gönderdi.

Dini Hikayeler

Musa Aleyhisselam cennetteki komşusunu merak eder ve Allah’a iltica ederek, cennette kendisine kimin komşu olacağını bildirmesini ister. Allah Celle Celalühü tarafından bildirilir ki:

İslam tarihi

Bir kimseyi kabrine koyunca o kimse kabirde dirilir. Doğrulur ve oturur. Etrafına bakar ki yanında, karşısında ve etrafında dopdolu kimseler var. Bu meyyit bunları görünce der ki:

Osmanlı tarihi

Kanuni Sultan Süleyman’ın Son Sözleri

Timur tarihi

Timur, Çin seferine çıkmadan önce Allah’a şöyle dua etti:

İslam tarihi

Zülkarneyn (as)’ın kim olduğu?

İslam tarihi

Allah Teala’nın Miraçta Peygamberimize Nasihatı

Dini Hikayeler

Ebu Derda (Resulullah’ın ashabındandır) ticaretle uğraşan bir tüccardı. Malı mülkü çoktu. Zengindi. Malının hepsini Allah-u Teala’nın rızası için Efendimize verdi. Karısına, çoluk çocuğuna bir şey bırakmadı. Karısıyla kendisi bir gömlek içinde kaldılar. Dışarı çıkmak icap ettiği zaman o gömleği Ebu Derda giyerdi. Hanımı evde zikirle meşgul olurdu. Bir gün Efendimize dediler ki:

Dini Hikayeler

Hz Muhammed (sav) – “Sizden önce yaşayanlardan üç kişi yola çıktılar. (Akşam olunca) geceleme ihtiyacı onları bir mağaraya sığındırdı ve içine girdiler. Dağdan (kayan) bir taş yuvarlanıp, mağaranın ağzını üzerlerine kapadı. Aralarında: 

İslam tarihi

Hz Süleyman’ın nefs hakkında sözü

Timur tarihi

Çinli Tarihçi Wu Yugui’nin Timur hakkındaki sözleri

İslam tarihi

İsa (a.s) İblis’e ”İnsanlardan en çok kimi seversin ve en kızdığın kimdir?” diye sormuş;

Timur tarihi

Timur nasıl topal kaldı?

Osmanlı tarihi

Fatih Sultan Mehmed  Han bir gün yiyecek maddelerinin kalitesini ve narh durumunu kontrol etmek gayesiyle kıyafet değiştirip çarşıya çıktı. Bir dükkana girip selam verdikten sonra;

İslam tarihi

Hz Muhammed (sav) – Dört şeyi kendinde bulunduran kimsenin cesedini Allah ateşe haram kılar, onu şeytandan da korur:

İslam tarihi

Ebu Hureyre Peygamber Efendimiz’in şöyle buyurduğunu rivayet eder: Allah Teala gökleri ve yeri yaratınca Sur’u da yaratıp İsrafil’in eline verdi. O da onu ağzına koyarak ”Ne zaman  üflemekle emrolunacağım” diye  gözlerini Arş’a  dikerek bekler vaziyettedir. ”Ya Resulallah! Sur nedir?” diye sordum. Bana:

İslam tarihi

Hz Muhammed (sav) – ”Cibril bana, elinde içinde siyah bir nokta bulunan beyaz bir ayna ile geldi” Sordum: ”Bu nedir ey Cibril?”

Dini Hikayeler

Harun Reşit ve Behlül Dânâ arasındaki tartışma

Ateistlere Cevap

Kuran’da Hz Meryem için neden ‘Ey Harun’un kızkardeşi deniliyor?’ – -‘Ne dersin, sizler (kitabınızda) ”Ey Harun’un kız kardeşi” (Meryem 19/28) ayetini okuyorsunuz. Oysa Musa, İsa’dan şu ve şu kadar zaman önce yaşamıştır!’ dediler.

PAYLAŞ:

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

x