Ana Sayfa İslam tarihi Bir gün Bağdad’da duası kabul olan bir derviş zuhur etti. Haccac-ı Zalim haber alarak onu yanına çağırdı ve dedi ki: ”Benim hakkımda hayırlı bir dua et.” Derviş: ”Ya Rabbi! Bu adamın canını al” diye dua etti. Haccac:

Bir gün Bağdad’da duası kabul olan bir derviş zuhur etti. Haccac-ı Zalim haber alarak onu yanına çağırdı ve dedi ki: ”Benim hakkımda hayırlı bir dua et.” Derviş: ”Ya Rabbi! Bu adamın canını al” diye dua etti. Haccac:

0
Bir gün Bağdad’da duası kabul olan bir derviş zuhur etti. Haccac-ı Zalim haber alarak onu yanına çağırdı ve dedi ki: ”Benim hakkımda hayırlı bir dua et.”  Derviş: ”Ya Rabbi! Bu adamın canını al” diye dua etti. Haccac:
PAYLAŞ:

Bir gün Bağdad’da duası kabul olan bir derviş zuhur etti. Haccac-ı Zalim haber alarak onu yanına çağırdı ve dedi ki: ”Benim hakkımda hayırlı bir dua et.”

Derviş: ”Ya Rabbi! Bu adamın canını al” diye dua etti. Haccac: ”Allah aşkına bu ne biçim duadır?” diye sorunca derviş ona şu cevabı verdi:

”Bu hem senin hakkında, hem de bütün Müslümanlar için hayırlı bir duadır.”

Ey elinin altındakileri inciten iktidar sahibi adam! Bu hal bakalım ne kadar sürer? Hükümranlık senin nene lazım? Halka zulm edeceğine ölmen daha iyidir.

Sadi Şirazi – Gülistan

İslam tarihi

Hz İbrahim, bir fakirin sabırsızlık ettiğini görünce şöyle derdi:

Osmanlı tarihi

4. Murad’ın çok kuvvetli bir insan olduğu söylenir. Hatta bir Yeniçeri onun yaşıyla alay edince sultan tek vuruşta onu kılıcıyla ikiye bölmüş denir. Doğru mudur?

Moğol tarihi

Fetihlerin ne kadar geniş bir alana yayıldığını göstermek için ziyarete gelen elçileri birbiri ardından huzuruna çağırdı. Üç oğluna şu nasihatte bulundu:

İslam tarihi

Allah kimin duasını kabul etmez?

İslam tarihi

Hz Ali – Gerçek tövbenin 6 şartı vardır

Dünya tarihi

Ayasofya’daki Melek Gabriel’in elindeki kürenin gizli manası ne?

Osmanlı tarihi

Genç Osman, Şehzade Mehmed’i neden öldürttü? Şehzade Mehmed’in Genç Osman’a bedduası

Moğol tarihi

Cengizhan’ın Süvari Komutanı- Cebe Noyan

İslam tarihi

Hz Nuh’un hangi kafir oğlu suda boğuldu? – Gemi, içindekilerle birlikte dağlar gibi dalgalar arasında akıp gidiyordu. Nuh ayrı bir yerde duran oğluna,

Dünya tarihi

Sokrates in Mahkemesi ve Cezasının İnfazı

Timur tarihi

Timur’un Toktamış Han’a taktiği

İslam tarihi

Hallac-ı Mansur’un Allah aşkı

İslam tarihi

Allah Teala ”Şu beş yerde ise istekleri kayda bağlamış, dilerse vereceğini bildirmiştir:”

İslam tarihi

Rivayete göre Allah Teala Hz Musa’ya şöyle der: ”Ey Musa, benim için yaptığın bir amelin var mı?” Hz Musa: ”Ya Rabbi, senin için namaz kıldım, senin için oruç tuttum, senin için sadaka verdim, senin için secde ettim, senin için hamd-ü sena getirdim, senin kitabını okudum, seni zikrettim” Allah Teala şöyle cevap verir:

İslam tarihi

Allah Teala’nın en çok buğzettiği kişiler

Türk tarihi

Türklerde hanedanın meşruluğu için soy Oğuz Kağan’a veya Cengiz Han’a neden dayandırılırdı?

İslam tarihi

-Yahudiler, Yüce Allah’ın ”Yahudiler, ”Üzeyir, Allah’ın oğludur.” dediler” (Tevbe 9/30) ayetinde geçen bu sözü niçin söylediler? diye sordu. ”Yüce Allah bir meleke emretti, o da içerisinde nur dolu bir kapla (gökten) indi ve

Dini Hikayeler

Hz Muhammed (sav) ”Ameliyle övünen abid” – İki cihan güneşi sevgili Peygamberimiz (s.a.v) anlatıyor: -Arkadaşlar az önce yanımdan ayrılan Cebrail (a.s) “Ey Muhammed!.. Seni insanlığa aydınlık yolu göstermek üzere hak Peygamber olarak gönderen Allah’a and olsun ki diye söze başlayarak bana şu ibret dolu hikayeyi nakletti:

İslam tarihi

Hz Süleyman kıssasın önemi – Çünkü düşünenler için bu kıssadan alınacak dersler olup bu çerçevede başlıca şu tespitlerde bulunulabilir:

Osmanlı tarihi

Yıldırım Bayezid nasıl vefat etti? – Osmanlı Komutanlarından olan Yıldırım Bayezid  1402’de Ankara  Muharebesi’nde Timur’a esir düşmüştü. İddiaya göre içine düştüğü durumu

PAYLAŞ:

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

x