Hz Süleyman, zamanında, iki kadın bir çocuk üzerinde münakaşa ediyorlardı. İki kadının ikisi de bir çocuğa sahip çıkıyorlar ve ”Bu çocuk benim” diyorlardı. Hz Süleyman:

0
177
hz süleyman
Paylaş

Loading

Hz Süleyman, kendisine nice hikmetler verilmiş bir peygamberdi. Onun zamanında, iki kadın bir çocuk üzerinde münakaşa ediyorlardı. İki kadının ikisi de bir çocuğa sahip çıkıyorlar ve ”Bu çocuk benim” diyorlardı.

Anlaşmazlık şurdan ileri geliyordu. İkisi de kıra çıkmışlardı. İkisinin de kundakta olan çocukları vardı. Bir kurt gelmiş ve çocuklardan birini kapmış götürmüştü. Şimdi her iki kadın da elde kalan çocuğa sahip çıkıyordu. Bu mesele Hz Süleyman’a intikal etmiş hallolmayı bekliyordu.

Hz Süleyman dedi ki:

-Madem bu çocuğu paylaşamıyorsunuz, ben bunu ikiye parçalayacağım. Yarısı birinizin, yarısı da birinizin olsun. Razı mısınız?

Bunlardan birisi:

-Razıyım. Madem o da çocuğun kendisine ait olduğunu iddia ediyor, hiç olmazsa yarısını alacağım, derken, diğer kadın atıldı:

-Aman kesmeyin. Ben hakkımdan vazgeçtim. Tek çocuk onun olsun, yeter ki çocuğa zarar gelmesin.

Bunun üzerine Hz Süleyman dedi ki:

-Çocuk, kesilmemesini isteyen ve hakkından vazgeçen kadınındır. Eğer öbürü çocuğun annesi olsaydı, kesilmesine razı olmazdı, dedi ve çocuğu öz annesine verdiler.

Dini Hikayeler


Paylaş

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz