Kimin kabri ateşler içinde olacak? - Rivayete göre, bir adamın hasta bir kız kardeşi vardı. Sürekli ziyarete giderdi. Derken kadın öldü. Adam kız kardeşini kefenleyip kabre koydu. Evine dönerken cüzdanının yanında olmadığını fark etti. Hemen bir arkadaşını çağırarak mezarı açtılar ve cüzdanı buldular. Bu esnada adam arkadaşına: - Dtarihi
İslam tarihiKimin kabri ateşler içinde olacak? - Rivayete göre, bir...

Kimin kabri ateşler içinde olacak? – Rivayete göre, bir adamın hasta bir kız kardeşi vardı. Sürekli ziyarete giderdi. Derken kadın öldü. Adam kız kardeşini kefenleyip kabre koydu. Evine dönerken cüzdanının yanında olmadığını fark etti. Hemen bir arkadaşını çağırarak mezarı açtılar ve cüzdanı buldular. Bu esnada adam arkadaşına:

-

Rivayete göre, bir adamın hasta bir kız kardeşi vardı. Sürekli ziyarete giderdi. Derken kadın öldü. Adam kız kardeşini kefenleyip kabre koydu. Evine dönerken cüzdanının yanında olmadığını fark etti. Hemen bir arkadaşını çağırarak mezarı açtılar ve cüzdanı buldular. Bu esnada adam arkadaşına:

”Biraz uzaklaş da, kız kardeşimin ne durumda olduğuna bir bakayım”dedi. Mezarın bir köşesini kaldırıp baktığında kabrin ateşler içinde olduğunu gördü.  Dehşete kapılan adam hemen annesine gelerek kız kardeşinin ne gibi şeyler yaptığını sordu. Annesi: ”Niye soruyorsun?” dedi. Adam: ”Kız kardeşimin kabrinin ateşler içinde olduğunu  gördüm” dedi. Bunun üzerine annesi ağlayıp şöyle dedi:

”Oğlum, kız kardeşin namazı önemsemez; hep vakti geçtikten sonra kılardı!”

Bu, namazı vaktinden sonra kılanların durumudur.  Peki ya, hiç kılmayanların durumu! Allah Teala’dan namazlarımızı muhafaza etme konusunda bize yardım etmesini istiyoruz. O cömert ve kerem sahibidir.

İmam Gazali- Kalplerin Keşfi

Mutlaka Okumalısınız